UnderlineClick > SEO > Semrush Nasıl Kullanılır?

Semrush Nasıl Kullanılır?

SEO kampanyanızı kendi başınıza yürütmek istiyorsanız, SEMrush kullanmak için harika bir yazılımdır. Semrush nasıl kullanılır? sorusuna cevap vermeden önce neden kullanılmalı sorusuyla başlamak daha doğru olacağı için önce bu soruyu 5 maddeyle cevaplayarak başlayalım;

1- Sitenizin performansını anlayacaksınız

Bir SEO kampanyası yürütürken, sonuçları görmek zaman alır. Optimizasyonlarınızın işe yarayıp yaramadığını merak etmeniz normal. SEMrush ile, kampanyanızın performansı hakkında fikir edinebileceksiniz. SEMrush, sitenizin nasıl performans gösterdiğini size söyler. Organik yollardan ne kadar trafik elde ettiğinizi göreceksiniz. Web sitenizin trafiğinde bir artış veya azalma görüp görmediğinizi size gösterecektir. Ayrıca anahtar kelimeler için nasıl sıralandığınızı da göreceksiniz. SEMrush, anahtar kelimeler için sıralamada daha iyi veya daha kötü olup olmadığınızı size bildirir. Bu, anahtar kelimelerinizin sıralamasını korumak için kampanyanızı optimize etmenize veya kampanyanızı onlar için daha iyi sıralama elde etmenize olanak tanır.

https://www.youtube.com/watch?v=UvGzkirUvHg

2- Değerli anahtar kelimeler bulacaksınız

Anahtar kelime seçimi, SEO’nun ayrılmaz bir parçasıdır. Hedef kitleniz bir arama yaptığında, alakalı arama sonuçlarını bulmak için anahtar kelimeler kullanırlar. SEMrush ile kampanyanız için değerli anahtar kelimeler bulabileceksiniz. Kampanyanız için doğru anahtar kelimeleri bulmak için anahtar kelime araştırması yapacaksınız. Bu, işletmenizin kullanabileceği bir değerli anahtar kelime listesi oluşturmanıza yardımcı olur. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler (Bunlar, üç veya daha fazla kelime içeren anahtar kelimelerdir) kullanmak isteyebilirsiniz, SEO kampanyanız için daha iyi performans gösterebilir çünkü işletmenize daha alakalı potansiyel müşteriler getirebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=sMN45gf2J9Y

3- Rakiplerinizi anlayacaksınız

Bir SEO kampanyası yürütürken, stratejinizin büyük bir kısmı rekabetinizi izlemek etrafında döner. Örneğin, aynı anahtar kelimeler için rekabet edecek düzinelerce işletme vardır, bu nedenle hangi anahtar kelimeleri istediklerini bilmek yararlıdır. SEMrush kullanarak, rakiplerinizin SEO kampanyaları ile ne yaptığını öğrenebilirsiniz. Bu, SEO kampanyanızı geliştirmenize yardımcı olacak, böylece onlardan daha iyi performans gösterebilirsiniz. Rakiplerinizden bir şeyler öğrenmek de değerlidir. Başarılı bir şekilde trafik çeken anahtar kelimelere sahip olabilirler. Ne olduklarını biliyorsanız, bu bilgiden yararlanabilir ve bu anahtar kelimeleri kendi planınıza uygulayabilirsiniz. SEMrush, rekabetinizi anlamanıza ve onlarla rekabet etmenize yardımcı olacak değerli bir araçtır. Rakiplerinizi daha iyi tanıdığınızda, daha etkili stratejiler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=oF71dOf_JgA&feature=emb_imp_woyt

4- Mevcut trafiği koruyacaksınız

Değerli trafik elde ettiğinizde, bir sonraki hedefiniz o trafiği korumak olmalıdır. Potansiyel müşterilerinizin sayfanızla ilgilenmesini ve ilgisini sürdürmek için çaba göstermeniz çok önemlidir. SEMrush ile, mevcut trafiğinizi mutlu etmek için belirli konumları izlemeyi, anahtar kelime konumlarını izlemeyi, Google analitiğine bağlanmayı ve daha fazlasını seçebilirsiniz. SEMrush, sayfanıza yeni trafik çekerken mevcut trafiğinizi mutlu etmek için ihtiyacınız olan tüm araçları sunar. Müşteri deneyimini her zaman ön planda tutmamız gerektiğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=sMN45gf2J9Y

5- Değerli Backlinkler kazanacaksınız

Backlinkler, çevrimiçi varlığınızın çok önemli bir parçasıdır. Bunlar, yetkin sitelerden elde ettiğiniz bağlantılardır. Sitenizin otoritesini ve güvenini artırmaya yardımcı olurlar. Backlink aldığınızda, bunları güvenilir, yetkin sitelerden kazanmalısınız. Google, kitlelerin güvendiği köklü sitelerden Backlinkler kazandığınızda sitenize daha çok güvenir. SEMrush ile daha değerli Backlinkler kazanabilirsiniz. Bu araç, belirli bir yetkin siteden halihazırda kazanmadıysanız, Backlinkleri nereden kazanabileceğinizi görmenizi sağlar. Aynı zamanda rakiplerinizin hangi Backlinkleri kazandığını görmenin harika bir yoludur. Kaç tane Backlinki olduğunu bilecek ve bu bilgileri işletmeniz için daha iyi bir strateji oluşturmak için kullanabilirsiniz.

BONUS: En Kapsamlı Adım Adım Semrush Eğitimi [2021]

Kaynak: https://www.webfx.com/internet-marketing/what-is-semrush.html

Summary
Article Name
Semrush Nasıl Kullanılır?
Description
Semrush nasıl kullanılır sorusuna cevap vermeden önce neden kullanılmalı sorusuyla başlamak daha doğru olacağı için önce bunun cevabını 5 maddeyle cevaplayarak başlayalım. SEO kampanyanızı kendi başınıza yürütmek istiyorsanız, SEMrush kullanmak için harika bir yazılımdır. SEMrush kullanmanın sayısız faydası vardır.
Author
Publisher Name
UnderlineClick.Com