UnderlineClick > PPC > Youtube Videoda Search Etmeyi Test Ediyor!

Youtube Videoda Search Etmeyi Test Ediyor!

YouTube Videoda Search Etmeyi Test Ediyor!

YouTube, dünya çapında en popüler video paylaşım platformlarından biridir. Kullanıcılar, bu platformda her türlü içerikte video yükleyebilirler ve izleyebilirler. Ancak, bazen bu kadar çok video arasından istediğiniz bilgiyi bulmak zor olabilir. Bu nedenle, YouTube, videoda arama özelliği sunar.

Videoda arama özelliği, kullanıcıların belirli bir anı veya konuyu içeren bir video içinde arama yapmasına olanak tanır. Bu özellik, videonun içeriğinde arama yapmak istediğiniz kelime veya ifadeyi giriniz ve YouTube, videonun içinde o kelime veya ifadeyi içeren bölümleri gösterir. Bu sayede kullanıcılar, videonun içeriğinde istedikleri bilgiyi daha hızlı ve kolay bulabilirler.

Amaç: YouTube’un kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek

Bu özellik, YouTube web veya mobil uygulamasından erişebilirsiniz. İlk olarak, arama çubuğuna aramak istediğiniz kelime veya ifadeyi yazın ve arama sonuçları arasından ilgili videoyu seçin. Daha sonra, videoyu izlerken arama özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik, videonun sağ üst köşesinde yer alan “Ara” düğmesini tıklayarak açılır. Burada arama yapmak istediğiniz kelime veya ifadeyi yazabilirsiniz ve YouTube, videonun içinde o kelime veya ifadeyi içeren bölümleri gösterecektir.

Videoda arama özelliği, kullanıcıların daha hızlı ve kolay bir şekilde istedikleri bilgiyi bulmalarına yardımcı olur. Ayrıca, eğitim veya bilgilendirme amaçlı videolarda özellikle yararlıdır, çünkü kullanıcılar belirli bir konuyu izlemek için video içinde gezinmeye gerek kalmaz. Bu özellik, YouTube’un kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için tasarlanmıştır.

Özetle: Genellikle uzun bir videonun içinde gömülü bir bilgiyi bulmanın zor olduğunu düşünen Google “Videoda Ara” özelliğiyle bir videoda konuşulan kelimelerin arama terimi olarak aratıldığında videodaki ilgili anı vakit kaybetmeden gösterecek.

Şimdilik resmi olarak Hindistan’da pilot olarak uygulanıyor, kısa süre içinde daha fazla bölgede uygulanacak olabilir.

Kaynak: https://blog.google/intl/en-in/company-news/inside-google/google-for-india-2022-product-announcements/

Summary
Article Name
Youtube Videoda Search Etmeyi Test Ediyor!
Description
Genellikle uzun bir videonun içinde gömülü bir bilgiyi bulmanın zor olduğunu düşünen Google "Videoda Ara" özelliğiyle bir videoda konuşulan kelimelerin arama terimi olarak aratıldığında videodaki ilgili anı vakit kaybetmeden gösterecek.